Teraapia on ravimeetodite kompleks, mille eesmärgiks on kogu organismi või selle mõne osa funktsiooni või ehitusliku terviklikkuse taastamine ehk tervisehäire leevendamine või täielik parandamine. Milline teraapia on inimesele näidustatud, milline vastunäidustatud, selgub tavaliselt terapeudi esmakülastusel.

 

Kausaalteraapia

Terapeut Tiina Läänsoo on oma pikaaegse praksise käigus välja töötanud ainulaadse teraapiameetodi, mis koosneb erinevatest manuaalsetest tehnikatest ning psühhoanalüüsist. Sõna kausaal- tähendab põhjuslikkust. Kausaalteraapia tegeleb põhjuste otsimise ning põhjuse-tagajärje seoste leidmise ja seeläbi isiku vaimse ning füüsilise enesetunde parandamisega.

Allasurutus, väljaütlemata mõtted ning väljaelamata tunded talletuvad meie lihastes ja siseorganites pingetena. Viimased tekitavad aja jooksul kuhjudes tõsiseid tervisehädasid, alustades füüsilistest, lõpetades psüühilistega. Reeglina me ei tea, millist abi vajame, sest ei oska oma seisundi põhjuseid analüüsida ega tagajärgi hinnata.  

Inimhinge avamise protsessis hakkavad selguma hädade põhjused.

Tiina Tervisetoa kausaalteraapiasse jõuab inimene enamasti läbi soovi saada oma hädadele kiiret leevendust massaaži kaudu. Kliendi seisundi hindamise käigus jõuab aga meister üsna kiiresti järeldusele, et klient vajab ennekõike kausaalteraapiat, mille vältel n-ö nööbitakse inimene ettevaatlikult lahti. Inimese ettevaatliku avamise protsessis hakkavad selguma hädade põhjused esmalt terapeudile ning seejärel terapeudi oskuslikul suunamisel ka kliendile.  Loe edasi

Tantrateraapia

Tantrateraapia on sümbioos meditatiivsest massaažist ja hingamistehnikast, mille tulemusena kogeb inimene reeglina sügavat lõõgastust ja tänutunnet. On neid, kes seansi ajal uinuvad ja neid, keda täidab enneolematu energiavoog.

Tantrateraapia põhineb filosoofial, mis kutsub inimest otsima, ära tundma, kasutama ja säilitama oma seksuaalenergiat selleks, et olla terve ja terviklik ehk harmoonias nii enese, oma partneri kui muu ümbritsevaga.

Tantrateraapia käigus õpib inimene esmalt tunnetama oma keha ning selle lahutamatut seost oma emotsionaalsete, mentaalsete ja hingeliste seisunditega.  Seejärel õpib ta oma emotsioone ja mõtteid vaigistama ning suunama. Vilumuse kasvades suudab inimene oma seisundi vajadusel partnerile üle kanda ka ilma otsese seksuaalühteta.

Tantristlikult vilunud inimene on silmnähtavalt seksapiilne. Viimane johtub sellest, et inimene oskab oma seksuaalenergiaga arukalt ümber käia – ei kuluta seda tühjale-tähjale ehk primitiivsetele või negatiivsetele mõtetele ja tegudele.

 

Resonantsteraapia

tähendab keharakkude mõjutamist vibratsiooni abil. Resonants tekib, kui kehaosakeste võnkesagedus saab võrdseks välise jõu mõjumise sagedusega. Kui kaks objekti võnguvad eri sagedusega ja tekib sundvõnkumine, siis võib madalam võnkesagedus tõusta ja kõrgem langeda. Loe edasi

Valgusteraapia

Valgusteraapia ei mõjuta ainult meie meeleolu, vaid ka tervist. Valgusel on väga suur mõju kõigile meie keha rakkudele, kuna iga rakk on valguse suhtes tundlik. Peale selle on igal rakul omaenda valgusevibratsioonid.

Valguse energiat võib kasutada energiataseme kõrgendamiseks või tasakaalu säilitamiseks keha energiakeskuste vahel, samuti katalüsaatorina tervendusprotsessis.

BIOPTRON valgusteraapia süsteem on patenteeritud valgusravi lamp. Selle spetsiaalne optiline seade toodab valgust, mis on oma elektromagnetiliselt spektrilt sarnane päikesele, kuid ilma UV kiirguseta. Loe edas

Kristalliteraapia

Kristallid on elektromagnetilise energia looduslikud juhid. Iga liikuv elektron tekitab energiavälja. Korrapärane, ühtlane elektromagnetilise energia voog liigub vabalt läbi kristallistruktuuri ja selle energia liikumine on muutumatult püsiv. See järjekindel mõju teeb kristallidest parimad tööriistad harmoonilise tasakaalu loomiseks meie kehas.

Tervendamine kristallide abil on omamoodi vibratsiooniteraapia, kus kasutatakse kristallidele omaseid erinevaid võnkeid energeetiliste blokkide eemaldamiseks. Energeetilised blokid avalduvad sageli füüsiliste sümptomite ja seisundite näol. Samas ei pruugi teraapiasse tulemiseks olla füüsilist vaevust. Kristalliteraapia võib abiks olla ka kerge väsimustunde, stressi, unetuse, tööpingete jms korral.  Loe edasi

Tiibeti laulvad kausid

Tiibeti meditsiin on arenenud rohkem kui 2000 aastat. Tiibeti meditsiin toetub budistlikule teooriale, et inimeluga käib kaasas kannatus ja kannatlikus kõigis eluvaldkondades, mille tulemusena tekivad haigused. Kannatus tuleb eelkõige teadmatusest meid ümbritseva keskkonna koosmõjudest.

Tiibeti laulvad kausid tekitavad tänu oma erilisele metallisulamile erinevaid kõrgsageduslikke helisid, mille tulemusena liigub meie organism sujuvalt resonantsi. Loe tervikteksti